Διατήρησε την Πρωτιά το Παμπαιδικό!!!

2/2 έκανε πάλι το Παμπαιδικό του Απόλλωνα Β’ αυτό το Σαββατοκύριακο!!!

Διατήρησε την πρωτία με 2 νίκες το Παμαπιδικό μας.

Το Σάββατο (07/05) στις 20:30 στο κλειστό Νέας Ιωνίας αντιμετώπισε την Νέα Ιωνία Β’ για την 10η Αγωνστική του 18ου Ομίλου της ΕΣΚΑ.Και νίκησε με 30-67(7-16,19-29,20-47,30-67)!
Στο 1ο δεκάλεπτο η ομάδα μπήκε δυνατά και απέκτησε αμέσως μια δαφορά 12 πόντων (0-12),και η περίοδος να τελειώνει με σκορ 7-16!
Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς με το σκορ να είναι 19-29!
Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα έπαιξε εξωπραγματική άμυνα έχωντας δεχθεί μόλις 1 πόντο σε όλη την περίοδο,κι αυτή ήταν απο τεχνική ποινή!Η περίοδος τελείωσε με σκορ 20-47!
Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα δεν χαλάρωσε και το ματς έληξε με διαφορά +37(30-67)!

Την Κυριακή στις 12:00 ο Απόλλωνας Β’ αντιμετώπισε την Άμιλλα Β’ ως θεωρητικά γηπεδούχος στο Κλειστό Μπουρνουζίου,για την 11η Αγωνιστική.Και νίκησε με 71-31(22-11,39-13,55-27,71-31)!,που επίσης ήταν και το ρεκόρ πόντων που έχουν σημειώθει σε έναν αγώνα για την ομάδα μας!
Στο 1ο δεκάλεπτο η ομάδα μας μπήκε δυνατά με το σκορ να είναι 22-11!
Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα έπαιξε φοβερή άμυνα έχωντας δεχθεί μόνο 2 πόντους!,και την περίοδο να τελειώνε με σκορ 39-13!
Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα χαλάρωσε λίγο αμυντικά με το να δέχεται 14 πόντους και το σκορ να γίνεται 55-27!
Στο 4ο δεκάλεπτο η ομάδα μας μπήκε πάλι δυνατά,και να γίνεται πάλι καλή αμυντικά με το να δέχετε μόνο 4 πόντους,κι έτσι διαμορφώνετε το τελικό σκορ 71-31!

Η Ομάδα έχει βελτιωθεί πολύ στην επίθεση με 54.6 πόντους Μ.Ο!!
Όμως η ομάδα ακόμα έχει για όπλο την εξωπραγματική της άμυνα με το να δέχεται 32.5 πόντους Μ.Ο!