Πρώτο και Μαθηματικά το Παμπαιδικό!!!!

Το Παμπαιδικό του Απόλλωνα Β’ τερμάτισε πρώτο και μαθηματικά στον 18ο Όμιλο της ΕΣΚΑ μετά από τις νίκες επί ΑΕΝ Κηφισιάς Γ’ και ΑΕΚ Περιστερίου Β’.

Το Σάββατο 14/05 στις 12:00 ο Απόλλωνας Β’ αντιμετώπισε την ΑΕΝ Κηφισιάς Γ’,στο Κλειστό Δημήτριος Βικέλας για την 12η Αγωνιστική,και νίκησε με 44-56(8-11,17-31,31-39,44-56)
Στο 1ο δεκάλεπτο και οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά με το σκορ να είναι 8-11!
Στο 2ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας Β’ μπήκε δυνατά και πολύ όρξη στην επίθεση και το σκόρ να φτάνει στο +14 17-31!
Στο 3ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας Β’ χαλάρωσε και η διαφορά μειώθηκε στο +8 με το σκορ να είναι 31-39!
Στο 4ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας Β’ μπήκε βελτιωμένος και συγκεντρωμένος με το να διαμορφώνετε το τελικό σκορ 44-56!

Την Κυριακή 15/05 στις 13:00 ο Απόλλωνας Β’ αντιμετώπησε την ΑΕΚ Περιστερίου Β’ στο κλειστό «Κάρβουνο» στο Περιστέρι, για την 13η Αγωνιστική,την οποία νίκησε και κάλυψε την διαφορά της ήττας (που ήταν 3 πόντοι) με σκορ 41-51(6-12,17-35,29-47,41-51)
Στο 1ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας Β’ μπήκε πιο δυνατά από τον αντίπαλο και δημιούρησε μια διαφορά +6 6-12!
Στο 2ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας Β’ συνέχισε την καταπλικτική του Επίθεση και μεγάλωσε την διαφορά στο +18 17-35!
Στο 3ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας Β’ χαμήλωσε τους ρυθμούς του στην επίθεση.αλλά έμεινε δυνατός στην άμυνα με το σκόρ να γίνετε 29-47!
Στο 4ο δεκάλεπτο ο Απόλλωνας Β’ χαλάρωσε, όμως ήταν αργά για να αντιδράσει πλέον η ΑΕΚ Περιστερίου Β’ , κι έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 41-51!

Επόμενη και Τελευταία Αγωνιστική την Κυριακή (22/05) στις 9:00 στο Κλειστό της Ριζούπολης ενάντιας του Εύνικου!