Πρώτη νίκη για το Παιδικό και το Εφηβικό.

Την Πρώτη τους νίκη πετύχαν για την εφετινή σεζόν τα τμήματα του Παιδικού και του Εφηβικού του Μπασκετικού Απόλλωνα.

Το Παιδικό αντιμετώπισε τον ΑΟ Γαλάτσι στα πλάισια της 3ης Αγωνισιτικής του 3ου Ομίλου της Β’ Κατηγορία της ΕΣΚΑ.Το τελικό σκορ ήταν 48-46 υπέρ της ομάδος μας.
Στην 1η Περίοδο μπήκαν πιο δυνατά η φιλοξενούμενη με την διαφορά να φτάνει στο -17 (1-18) και η Περίοδος να τελειώνει με σκορ 5-18.
Στην 2η Περίοδο η ομάδα μας έκλεισε καλά την επίθεση του ΑΟ Γαλατσίου και μείωσε την διαφορά στους -3 (21-24) που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στην 3η Περίοδο ο Απόλλωνας πήρε για πρώτη φορά κεφάλι και παίζωντας εξαιρετική άμυνα με το σκορ στην λήξη της περιόδου να είναι 34-28.
Στην αρχή της 4ης περιόδου το Γαλάτσι ξαναπήρε το κεφάλι στο σκορ με 36-41. Η ομάδας ξαναπήρε κεφάλι στο σκορ με 48-43.Με ένα τραγικό λαθος στα 20 δεύτερα έδωσαν ελπίδες στο Γαλάτσι πετυχαίνοντας γκολφάουλ και κάνωντας το σκορ 48-46. Αλλά η ομάδα μας διαχηρήστηκε πολύ καλά τον χρόνο και κατάφερε να πάρει το πολυεπιθυμητο αποτέλεσμα, που δεν κατάφερε να βρει στις πρώτες 2 αγωνιστηκές.

10. ΙΩΝΙΚΟΣ 3 (0-3)

Επόμενος Αγώνας για το Παιδικό εκτός έδρας με τους πρωτοπόρους Κουκουβάουνες.

Το Εφηβικό αντιμετώπισε την Δάφνη Δαφνίου πέρνωντας και αυτό την πρώτη του νίκη αυτή την σεζόν νικώντας με 57-52.

1. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ SUPERFOODS 6 (3-0)
2. ΔΟΥΚΑΣ 6 (3-0)
3. ΑΕΚ 5 (2-1)
4. ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 5 (2-1)
5. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 5 (2-1)
7. ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 4 (1-2)
8. ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 4 (1-2)
9. ΜΕΛΙΣΣΙΑ 4 (1-2)