Έχουν πάρει φόρα τα κορίτσια του Απόλλωνα και δεν τις σταματάει κανείς! Ο συνονόματος Απόλλων από τον Αγ.Δημήτριο μπορεί να τρόμαξε τις «μπλε αμαζόνες» καθώς πήρε το πρώτο σετ με 22-25. Η συνέχεια όμως ήταν τελείως διαφορετική. Τα κορίτσια του Παύλου Μαναριώτη ήταν καταιγιστικές. Μπήκαν δυνατά στο δεύτερο σετ όπου το κατέκτησαν με 25-20. Η συνέχεια ανάλογη, το τρίτο 25-22 και η νίκη κλείδωσε στο τέταρτο με 25-18. Η ομάδα μας μετά από αυτή την νίκη βρίσκεται στην κορυφή της Α΄Τοπικής Κατηγορίας έχοντας την καλύτερη επίθεση και άμυνα.

Επόμενος αντίπαλος για τον Απόλλων Σμύρνης την Δευτέρα 12/12 ώρα 21:30 κόντρα στον ΟΠΕ Χαλκίδα στο κλειστό της πόλης «Μελίνα Μερκούρη».

Γ.Σ ΑΠΟΛΛΩΝ (Π.Μαναριώτης): Μαναριώτη, Λαλιώτη, Καραβάνα, Βλαβιανού Λ, Παπαμιχάλη, Θεολόγου, Μαυροειδοπούλου (λ), Αργυρού, Μόκα, Παλαδά, Βλαβιανού Κ, Κελεπούρη, Παπαπάνου (λ), Παπουτσή

ΑΠΟΛΛΩΝ Α.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Κ.Νικολακόπουλος): Δήμου, Χαραλαμποπούλου, Μηνά, Ζαρκαδά, Λουκά (λ), Λάμπου, Σωτηροπούλου, Κουτροπούλου, Διαμαντοπούλου, Κατσαμά, Σπηλιωτοπούλου, Λουράκη.

5. ΓΣ Γλυκών Νερών 14 (16-12)
6. ΓΣ Απόλλων Αγίου Δημητρίου 14 (18-13)
7. ΑΟ Βάρης «Ο Αναγυρούς» 12 (12-12)
8. ΑΣ Σχολή Μωραϊτη 11 (14-15)
9. ΑΟ Καρέα 8 (11-19)
10. ΟΠΕ Χαλκίδας 6 (10-20)
11. ΟΦ Γέρακας 3 (7-23)
12. ΑΟ Νηαρ Ηστ 1 (2-24)

Ο Τάσος Νικητόπουλος είναι Μεσίτης Aκινήτων-Εκτιμητής και δραστηριοποιείται επαγγελματικά σε Αθήνα-Κέρκυρα. Eίναι κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ στα πληροφορικά συστήματα επιχειρήσεων. Αποφοίτησε το 2013 από το Κέντρο Αθλητικού Ρεπορτάζ (υποτροφία). Είναι blogger, αρθρογραφώντας στο Planet Apollon ενώ ασχολείται και με το τένις.